Akce

2020/2021

S příchodem nového školního roku jsme i my v jesličkách přivítali nové dva kamarády.

Musím říci, jak bez problému přechod z domácího do naprosto cizího prostředí zvládli. Díky patří nejen maminkám, které je dobře na změnu připravily, ale hlavně  starším dětem v jesličkách, které nové děti mezi sebe hezky přijaly. Na to, jak jsou ještě děti malé, rychle se naučily pravidlům jesliček. K tomu jsme hlavně využívali různé říkanky s pohybem, hry s obrázky či jen  pochvaly. I když nám situace zrovna nedovoluje podnikat různé výlety, snažíme se co nejvíce času trávit  na čerstvém vzduchu, ať už na hřišti, pískovišti či v parku. Snažíme si společné chvilky užívat co nejvíce. Občas k nám do školky zavítá i nějaké to divadélko. Naposledy nás navštívilo divadélko Trsátko z HK s pohádkou "Domku, domku, domečku". Moc hezká pohádka s krásnými písničkami v podání Jany Hryzlíkové a Josefa Zámečníka seznámila děti, jak se chovat ve školce, jak se starat o hračky a nakonec - proč je dobré mít kamarády kolem sebe.  

A když si zrovna jen nehrajeme, stále se učíme novým věcem, které vám, doufám, děti řádně doma ukazují :) Myslím si, že i tak po krátké době mohu soudit, že se dětem u nás v jesličkách líbí, a věřím, že to tak bude i nadále.  za třídu Petra Štěrbová

 

 

 

2019/2020

V prázdninovém čase jsme děti seznamovali s vodou, životem námořníků, které se dětem moc líbilo. Rodiče připravili dětem krásné kostýmy a tak jsme se i na opravdové lodi svezli - vypluli jsme po řece Labi v Hradci Králové. To byl zážitek. Dokonce jsme mohli pozorovat i kačeny, které jsou už na takové návštěvníky na lodi zvyklé.

V prvním týdnu školního roku jsme podpořili i s našimi nejmladšími dětmi humanitární akci "Běh naděje". Konala se v parku, kde jsme s dětmi celou trasu proběhli a ještě jsme zvládli překážkovou dráhu. Jsou to malé šikulky.

Výlety do přírody - to máme rádi. V měsíci září jsme se vydali do Hájemství, kde se dětem moc líbilo. Přírodní překážky, hřiště, les a ještě i sběr hub. Protože se nám v lese s dětmi moc líbí, další výlet nás zavedl na novou stezku v okolí Hartského potoka nad nemocnicí ve D.K n/L. Při vycházkách sbíráme kaštany a žaludy pro zvířátka a hlavně si s nimi i pohrajeme.

V prvním říjnovém týdnu jsme společně s Mateřinkou navštívili Krkonoše. Prohlédli jsme si přírodu, les, stromy pěkně z výšky - po stezce Korunami stromů. Zvládly to všechny děti. Ještě nám zbyl čas na dětské hřiště, dětský koutek s občerstvením a potom hurá na oběd!

V listopadu jsme se vydali pěšky na návštěvu do halloweenské ZOO. Potěšil nás nejen pohled na zvířátka, ale také pohled na nespočetné množství vydlabaných dýní, které zdobily celou ZOO. Trochu nás vyděsil obří pavouk, kterého jsme také potkali. Ale jelikož jsme se chovali slušně, nezamotal nás do své pavučiny a raději se s námi vyfotil. Protože bylo  docelo chladno, na chvíli jsme se zahřáli v lanovém hradě. Dětem patří veliká pochvala za to, že zvládly cestu tam i zpět bez nějakého naříkání. Však jak krásně se jim po obědě spinkalo.

Čekání na Ježíška v jesličkách... Adventní čas jsme zahájili Mikulášskou besídkou. Oblékli jsme se za čertíky a ukázali rodičům, sourozencům a prarodičům, jací jsme šikovní tanečníci, zpěváčci a básníci. Na závěr nás navštívil Mikuláš s čerty a andělem, někteří se raději schovali u maminky, někteří byli stateční a zazpívali beze strachu písničku, odměnou všem dětem byl dárek od Mikuláše.

Ani letos jsme nezapomněli na zvířátka. Navštívili jsme náš oblíbený les nad nemocnicí, kde jsme zvířátkům připravili překvapení a ozdobili jsme jim na Vánoce stromeček samými dobrotami. Čekala na ně mrkvička, jablíčka  pod stromečkem kaštany a žaludy.

Společným výletem s rodiči jsme načerpali vánoční atmosféru v Ratibořicích na zámku. Vánočně vyzdobený zámek byl jak z pohádky. Přivítala nás i sama paní kněžna, poznali jsme, jaké dobroty dříve na vánočním stolu nesměly chybět, jak se oblékali a hlavně jaké tradice dodržovali. Jak se nám sbíhaly sliny při pohledu na to cukroví, vánočku, štolu...  Domů jsme se vraceli spokojeni a naladěni a hlavně se nám hlavou honily nápady, jak si s dětmi zkrátíme dny čekáním na Ježíška. Konečně jsme se dočkali. Vánoční dopolední  besídka  začala tradičními zvyky - pouštěním lodiček, rozkrajováním jablíček, házení bačkorkami a nakonec jsme vklouzli do bundy a venku zapálili prskavky. Zpívali jsme koledy, ochutnávali cukroví od maminky a pozorně poslouchali, jestli už ho někde neuslyšíme - Ježíšek byl tu - zazvonil zvonečkem a taková kupa dárků.... Tolik jsme si snad ani nezasloužili, děkujeme Ježíšku ... znělo celou třídou - nejen za hračky, ale i za výtvarný materiál .

Nejen vánoční čas , ale i celý rok by měl být plný dobrých skutků. Hned po vánočních prázdninách jsme se vydali za zvířátky do útulku, kde jsme pejsky potěšili psími dobrotami, nezapomněli jsme ani na koně a vzali jsme jablíčka.

Vánoce utekly jako voda a už tu byl Masopust a s ním i karnevalové veselí. Všichni jsme se převlékli do kostýmů a celý den jsme si pěkně užili. Děti  tancovaly a soutěžily. Jako při správném Masopustu jsme i ochutnali jitrničky a konec patřil průvodu po našem městě. Podle reakcí kolemjdoucích můžeme soudit, že jsme se jim moc líbili.

 

 

TOP