CO SE DĚJE V NAŠÍ TŘÍDĚ ?  

 

ZÁŘÍ ODEMYKÁ ŠKOLU, S EMILKOU A EMILEM BUDEM SI HRÁT SPOLU.

 Pojďte s námi do pohádky

 

Pondělí 10. září

Přivítání po víkendu Kašpárkem. Ten nás seznámí s plánem tohoto týdne, se symboly pohádek / zvonek, klíč, drak, oříšek/, které potkává v pohádkách.

Cvičení zaměřené na horní končetiny, pohybová hra "Na bublinu".  Kimova hra.

Úterý 11. září

Opakování básně "Do školy a do školky" . Cvičení zaměřené na dolní končetiny, běh s vyhýbáním, přeskakováním, podlézáním.

Kašpárek nás zavede do pohádek a seznámí nás s hlavními postavami Krkonošských pohádek - kdo je to Krakonoš, jaké má přátelé a nepřátelé..., pohádka "Jak Trautenberk chtěl peříčko z Krakonošovy sojky". Dechová cvičení s peříčkem.

Středa 12.září

Cvičení s bubínkem, reakce na signál. Kresba Krakonošových her, stříhání, lepení Krakonoše. Grafomotorika na inerakt.tabuli a na papír, st.děti - Krakonošovy hory, ml.děti - vajíčka od sojky. Sluchová hra "Kde je sojka?"

Čtvrtek 13. září

Dokončení výtvarné práce.

Poslech pohádky "Jak chtěl Trautenberk sníst vejce od Krakonošovy sojky", otázky x odpovědi, seznámení s plánem výletu - "Na záchranu sojčího hnízda". Didaktická hra "Kam se ztratilo sojčí vejce?" orientace v prostoru

Překážková dráha v parku, zdolávání přírodních překážek.

Pátek 14. září

 

Výlet do Jičína - MĚSTO POHÁDEK. POHÁDKOVÉ ČAROBEJLÍ Z KRKONOŠ A PODKRKONOŠÍ - ZAPOJENÍ DO INTERAKTIVNÍ POHÁDKY "ZACHRAŇ SOJČÍ HNÍZDO". DĚTI BUDOU V MATEŘINCE DO 8.00HOD.

 

Výsledek obrázku pro jičín město pohádky 2018

Pondělí 17. září

Pohádková školička, vypravování zážitků z výletu, vyhledávání obrázků pohádek z časopisů Sluníčko, které jsme si přivezli. V komunikativním kruhu si poslechneme píseň Večerníček. Báseň "Večerníček". Starší děti pracovní list - vybarvování podle pokynů - trpaslíci z pohádky. Pohádka - interaktivně, přiřazování, hledání rozdílů, určování pohádek.

 

Úterý 18. září

Skládání pohádkových karet podle děje, omalovánky, loutkové divadlo. Pohádkové hádanky. Moje nejoblíbenější pohádka - děti si mohou přinést svoji nejoblíbenější knihu. Pohádkové cvičení "Karkulka". Starší děti řešení labyrintu - cesta prince na zámek.

Středa 19. září

Motivační cvičení s pohádkou "O Smolíčkovi".

Divadlo v Mateřince - Úsměv, L.Frištenské "O kamarádství".

Čtvrtek 20. září

Námětové pohádkové hry podle volby dětí. V komunikativním kruhu si budeme vypravovat zážitky z divadla, otázky x odpovědi. Rozcvička s Karkulkou, pohybová hra "Na vlky a Karkulky", "Ferda mravenec" - říkadlo s pohybem.

Pátek 21. září

 Společenská hra domino, st.děti - hledání chyby v pohádkovém pracovním listu. Pohádkové puzzle. Námětové hry. Pohybová hra "Rozsypané korále", cvičení s míčky. Dokonče prací z celého týdne, práce s časopisem - hledání rozdílů, popletená pohádka, co do pohádky nepatří  interaktivně. Logopedická prevence - dechová cvičení, procvičení mluvidel, čelistní úhel - motivované pohádkou Karkulkou. Grafomotorika.

Výsledek obrázku pro obrázky z kreslených pohádek

 

 

 Podtéma : Když de dáme dohromady, tak nám bude dobře tady

v týdnu od  3. září - 7. září 2018

PONDĚLÍ 3. ZÁŘÍ

 Omalovánky - Pravidla naší třídy - dnes se zaměříme hlavně na srdíčkové pravidlo. Společně se přivítáme s Emilkou a Emilem /maskoty třídy/, kteří si budou hrát s námi, seznámí nás s pravidly správného chování. Naučíme se básničku k rannímu rituálu, připomeneme si písničku "Už jsme spolu". Cvičení podle hudby D.Patrasové "Pojďte děti se mnou do školy", říkadlo s pohybem - "Když jsi mezi kamarády". Vycházka v okolí Mateřinky pozorování prací u ZŠ, vycházka do parku na hřiště, dodržování bezpečnosti, uposlechnutí pokynů.

 

ÚTERÝ 4. ZÁŘÍ

 Tvoření "To jsem já", práce s nůžkami, pastelkami a lepidlem. V komunikativním kruhu si připomeneme báseň a píseň k rannímu rituálu, maňásková hříčka s Emilkou a Emilem - "Nepořádníček". Cvičení s bačkorkami. Grafomotorika - ml.děti - zamotané tkaničky, st.děti - svislé čáry - paci, paci pacičky..., využití interakt.tabule. Starší děti - vázání uzlíků. Didaktická hra "Ztracená bačkorka" procvičení prostorové orientace.Píseň "Ztratila Lucinka bačkorku", báseň "Do školy a do školky". Pobyt venku - pozorování změn v přírodě po dešti.

 

STŘEDA 5. ZÁŘÍ

 Dokončení tvoření z minulého dne. Poslech pohádky v komunikativním kruhu -Vítek jde do školy. Co znamená kapičkové a mydlinkové pravidlo? Jak si správně myjeme ruce? Názorná ukázka v umývárně, myjeme se s básničkou.Opakování básně - To jsou prsty..,pojmenování prstů, určování počtu. Cvičení - Když jsi mezi kamarády- Vycházka na hřiště - houpačky, skluzavka, míčové hry.

 

ČTVRTEK 6. ZÁŘÍ

 Dokončení omalovánek, opakování básní a písní, účast na Běhu naděje - humanitární akce na podporu výzkumu rakoviny. Prosíme sportovní oblečení a obuv.

 

PÁTEK 7. ZÁŘÍ

 Omalovánky, konstruktivní a námětové hry v herně, s tím i souvisí pořádničkové a košťátkové pravidlo, dnes se hlavně zaměříme na pusinkové a ouškové pravidlo. Logopedická prevence - posíláme pusinky, rytmizace, dechová cvičení a sluchová hra. Zopakujeme si pravidla kultury stolování - popřejeme si dobrou chuť, nemluvíme s plnými ústy, správné držení lžíce, používáme ubrousky. Po jídle si uklidíme nádobí a zastrčíme židličku.

 

 Výsledek obrázku pro obrázky pravidel v mÅ¡

 

NA ZEMI TEĎ SEDÍME, ZA RUCE SE DRŽÍME.

POPŘEJEM SI DOBRÝ DEN, AŤ JE KAŽDÝ SPOKOJEN.

AŤ SE MÁME HODNĚ RÁDI, JSME SKVĚLÝMI KAMARÁDY.

 

 KDYŽ JSI MEZI KAMARÁDY - TLESKEJ RUKAMA. KDYŽ JSI MEZI KAMARÁDY - DUPEJ NOHAMA. KDYŽ JSI MEZI KAMARÁDY - POZDRAV SE S NIMI. KDYŽ JSI MEZI KAMARÁDY ZABĚHEJ SI S NIMI. KDYŽ JSI MEZI KAMARÁDY - ZASKÁKEJ SI A TEĎ VŠECHNO DOHROMADY - TLESK, DUP, AHÓJ,BĚH, SKOK.

DO ŠKOLY A DO ŠKOLKY, NOSÍVÁME BAČKORKY,

DO ŠKOLKY MALIČKÉ, DO ŠKOLY VĚTŠÍ, KAŽDÁ TA BAČKORKA JE PŘECI NĚČÍ.

 

 

 

 

 

 

LÉTO VYŽENE NÁS VEN, ČERVEN, ČERVENEC, SRPEN

ZA ZVÍŘÁTKY LETEM, SVĚTEM

v týdnu od 4. června - 8. června

Pondělí 4. června 

Komunikativní kruh - přivítání po víkendu, vypravování - co děti zažily,  seznámení s plánem týdne. Motivované cvičení - napodobování zvířátek ze ZOO. Práce s knihou - "Bob a Tom expedice v Africe". Tato kniha nás bude provázet po celý týden. Hádanky. Návštěva želvy Bobo, seznámení s péčí o želvy, typické vlastnosti - čím se živí, z čeho se skládá její tělo... Vycházka do parku - s želvou.

Úterý  5. června

Skládanky puzzle. Nácvik písně "V zologické zahradě". Grafomotorika - had /st.děti, spirála/ a klec pro lva /ml.děti, svislé a vodorovné čáry/.

Návštěva ZOO.

Středa  6. června

Námětová hra "V ZOO" - využití plyšových zvířátek.

Komunikativní kruh - rozhovor s dětmi o návštěvě ZOO, ověření poznatků, paměť, vypravování, co se nám líbilo nejvíce? Výtvarná činnost - tématická kresba - zvířátka ze zoo. 

SPORTOVNÍ HRY NA STADIONĚ.

Čtvrtek  7. června

Dokončení kresby. Cvičení jóga. Opakování písně. Pracovní list - st.děti, třídění. ml.děti - třídění plyšových zvířátek.

NÁVŠTĚVA DIVADELNÍHO PŘEDSTAVENÍ - "ŽOFKA" - zahrada gymnázia, MEZINÁRODNÍ KONZERVATOŘ PRAHA

Pátek  8. června

Komunikativní kruh - zážitky z pohádky. Motivované cvičení "Na zvířátka". Opakování písně. 

PLAVÁNÍ.

Výsledek obrázku pro obrázky zvířátek zoo

 

KDO CHCE JEDE, KDO CHCE LETÍ...

v týdnu od 11. - 15. června

 

Pondělí 11. června

Hry s vláčkodráhou, dopravním kobercem, využití dopravních značek. V komunikativním kruhu se seznámíme s pojmem - doprava, co to slovo zamená? Jakými dopravními prostředky můžeme cestovat? Prohlížení obrázků. Jak nám slouží? Jak se musíme chovat v silničním provozu? Co je to dopravní nehoda? Motivované cvičení "Jedeme na výlet". Grafomotorika.

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY - VYHODNOCENÍ ČTENÁŘSKÉHO DENÍKU "CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM".

Úterý 12. června

Námětová hra "Na dopravu", stavění silnic, slalom autíčkem na provázku, využití časopisů, knih - hledání dopravních prostředků. Pohybová hra "Na auta", reakce na signál. starší děti - pravolevá orientace.

ÚČAST NA "BEJBY OLYMPIÁDĚ" V DDM, sportovní utkání MŠ.

Středa 13. června

Dopravní výchova interaktivně "Bezpečně na cestách" BESIP. Pracovní list - st.děti -dopravní značky, přirovnávání ke geometr.tvarům. Pohybová hra "Na semafor" ml.děti. Cvičení s hudbou J.Žáčka - VLAK, AUTO. Báseň - Dopravní prostředky.

DOPRAVNÍ DOPOLEDNE - děti si přivezou své dopravní prostředky - kola, odstrkovadla, koloběžky...

 

Čtvrtek 14. června

Práce s publikací "Bezpečně do školy", rozhovor nad obrázky. Výtvarná chvilka - témat.kresba. Při pobytu venku budeme určovat dopravní prostředky podle sluchu.

ÚČAST NA KULIČKIÁDĚ V PARKU.

 

Pátek 15. června

Vystřihovánky - auta. Pohybová hra "Na vlak", poslech a určování zvuků z CD nahrávky. Logoped.chvilka - procvičení mluvidel, motivované hrou "Na vláček" - jedeme k babičce a dědovi.

PLAVECKÝ VÝCVIK

Výsledek obrázku pro obrázky dopravních prostředků

 

OKOLO SLUNÍČKA SE TOČÍ, TA Z NĚHO NESPUSTÍ OČI

v týdnu od 18. - 22. června

PONDĚLÍ 18. ČERVNA

Seznámení s naší planetou Zemí, kde žijeme a co můžeme pro naši Zemi udělat, aby se nám žilo dobře ?  Připomenutí  NÁVŠTĚVY HÁJEMSTVÍ, jak jsme čistili les.  Tento týden se zaměříme na ochranu naší přírody, co děláme s odpady? Co to znamená recyklace? Didaktická hra  "K čemu jsou?" Poslech pohádky "Jak skřítek Čistílek hledal pomoc", otázky a odpovědi. Interaktivní program "Tonda Obal"

ÚTERÝ 19. ČERVNA

Omalovánky, hry v herně. Výroba barevných kontejnerů - práce ve skupině. Báseň - Nepořádek, nepořádek, ten je na nás krátký, my jsme děti šikovné, vrátíme ho zpátky. Odpad patří do popelnic, jako ryba do vody, abychom tu zase měli, školku plnou pohody. Práce s obrázky - Barevné kontejnery. Kimova hra.

STŘEDA 20. ČERVNA

Námětová hra "Na popeláře". Pracovní činnost - výroba hračky z PET lahve. st.děti - pracovní list - třídíme odpady. Dechová cvičení - foukání papírových kuliček do modré popelnice.

ĆTVRTEK 21. ČERVNA

Omalovánky. Didaktická hra "Třídíme hravě" Kresba skřítka Třídilka. 

Jóga s Lucií.

PÁTEK 22. ČERVNA

Dokončení prací z celého týdne. PLAVÁNÍ    

Výsledek obrázku pro kreslený obrázek zeměkoule

 

                           JÁ JSEM ČEŠKA, TY JSI ČECH, DIVOKÝ JAK PYTEL BLECH                                                  aneb    VŠUDE DOBŘE DOMA NEJLÉPE

 v týdnu od 25. - 29. června

Pondělí 25. června

Společně se přivítáme písničkou "Už jsme spolu". Připomeneme si jaké máme roční období a co nás tento týden čeká? Maňásková hříčka s Emilem a Emilkou, kteří čekají návštěvu a my jim poradíme, jak se na to dobře připravit, co navštívit, kam se společně vypraví? Pohybová hra "Všichni domů", "Sejdeme se".  Obrázky "Naše Země", "Naše město" práce s mapou, státní vlajka, státní znak, hymna..., která řeka protéká naším městem, jaký je znak našeho města? Poznávací vycházka městem, veřejné a účelové budovy...

Úterý 26. června

Pracovní činnost- výroba domečků z papíru, postavíme město. Cvičení s hudbou J.Žáčka "Doma", radost z pohybu, zaměření na protažení celého těla, horních i dolních končetin, chůzi, lehký běh, poskoky, lezení. Říkadlo s pohybem "Rosteme".

NÁVŠTĚVA KOUPALIŠTĚ

 

Středa 27. června

Námětová hra "Na rodinu", konstruktivní hry - stavíme město, zařazování výkresů. Didaktická hra "Stavíme domy" rozlišování geometr.tvarů, barev, velikostí, určování počtu 1-10. Starší děti - pracovní list "Můj dům" - rozlišování řádek - sloupec.

NÁVŠTĚVA STADIONU.

Čtvrtek 28. června

Říkadla s pohybem. Logopedická prevence - dechová cvičení, pojmenování obrázků, přiřazování - co patří do koupelny, obýváku, kuchyně... Rozhovor s dětmi, kam pojedou na dovolenou, co vše si musí sbalit s sebou, pozor na nebezpečí - úpal, bodnutí hmyzem, bouřky, pobyt ve vodě....         

JÓGA

VÝLET NA ZMRZLINU.

Pátek 29. června

Pomoc při výzdobě třídy na slavnostní odpoledne, balónky, vlaječky... Opakování říkadla s pohybem, básně. Úklidové práce před dovolenou. 

PLAVÁNÍ - ZÁVĚR.

ODPOLEDNE S RODIČI - ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY, VYSTOUPENÍ PRO DĚTI L.HELLIGEROVÉ "NA FARMĚ", ZHODNOCENÍ ŠKOLNÍHO ROKU.

 

Výsledek obrázku pro kreslené obrázky dovolená

 

LÉTO = VODA,  VODA = NAŠE KAMARÁDKA

od 23. července - 27. července

Pondělí 23. července 

Společně se přivítáme písničkou "Holka modrooká". Budeme si vyprávět o zážitcích z dovolené. Seznámení s textilní loutkou - kapka Jára, která nás seznámí vodními biotopy, s koloběhem vody - dramatizace. Pokus s vodou a igelit.sáčkem - Koloběh vody. Vycházka do parku k potoku.

Úterý 24. července

Poslech pohádky -Jak krtek pomáhal dešťové kapce najít kamarády. Říkadlo s pohybem "Dešťové kapičky", rytmizace. Hádanky. Grafomotorika - ml.děti - déšť, st.děti - vlny na moři, rybička. využití interakt.tabule.  Pozorování kachen na vodě.

Středa 25. července

Opakování rytmizace "Dešťové kapičky" s využitím rytm.nástrojů.  Cvičení s hudbou "U rybníka". Opakování poznatků s kapkou Járou, která má pro nás překvapení - prožitková, didaktická hra "Kouzelný leknín", rostliny a živočichové u vody. Interakt.hra - U rybníka - ověření poznatků.  Vycházce k řece - Labe.

Čtvrtek 26. července

Motivované cvičení s hudbou "U rybníka".Didaktická hra "Rozlobená Jára" - "Co viděla kapka vody?" /šetření, bez vody by to nešlo../  Vycházka na koupaliště, pokus "Co se potopí a co ne?"

Pátek 27. července

Pohybové hry - "Na chobotnici", "Na žabky a čápa". Práce s mapou, glóbusem- modrá barva...jak se říká jinak naší planetě /Modrá planeta/. Pokus - moře - slaná voda - těžba soli - co je slané a co sladké?  Vycházka do ZOO - vodní svět. 

 

Výsledek obrázku pro kreslené obrázky voda 

 

ŽABÍ KVÁKÁNÍ

v týdnu od 30.7. - 3. srpna

 

Pondělí 30. července

Děti dnes po víkendu uvítá žabka Kuňka, která nás bude provázet po celý týden - maňásková hříčka. Pohybová hra "Žabka na procházce". Seznámení s vývojovým stádiem žáby, práce s obrázky a interaktivní tabulí. Grafomotorika - žabí skoky.

Úterý 31. července

Výroba žabky z papíru. Říkadlo s pohybem "Čáp". Didaktická hra "Co všechno můžeme vidět u rybníka?" 

Středa 1. srpna

Hra na čápy a žáby za doprovodu rytmických nástrojů. Vycházka do ZOO - vodní svět.

Čtvrtek 2. srpna

Opakování cvičení jógy. Lovení žab a kaprů z rybníka. Pohybová hra "Žáby a čáp"

 

Pátek 3. srpna

Modelování. Poslech pohádky "Žabí princ". Logopedická prevence - gymnastika mluvidel motivované žabkou Kuňkou.

 

Výsledek obrázku pro obrázek žáby pro děti

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Říkadla s pohybem, sezn. s novým "V lese". Pohybová hra "Na houbaře". Logopedická prevence - dechová cvičení. Vypravování zážitků z lesa, třídění větviček a plodů, přiřazování. Co mají houby společného a čím ?

TOP