CO SE DĚJE V NAŠÍ TŘÍDĚ ?  

 BŘEZEN, DUBEN, ZLATÝ MÁJ, Z JARA ROZKVETE NÁM KRAJ.

-  MORENU PRYČ NESEME, UŽ JA TADY NECHCEME - 

  V TÝDNU OD 19.  -  23. března

Sníh ještě nezmizel, na horách vládne Zima, ale zvědavé hlavičky křehkých sněženek oznamují, že končí doba zimního spánku a příroda se probouzí. A o tom si budeme v následujících dnech vypravovat, pozorovat, objevovat, zpívat, malovat, vyrábět a cvičit. Společně s rodiči budeme hledat "Jarní znamení".

Pondělí   19. března   

Vyrobíme si dekorace na ozdobení velikonoční břízky na náměstí. Barvení vajíček.  Společně se přivítáme básní - JARO, nácvik druhé sloky.Seznámení s hrou "Hledáme jarní znamení".  Výzdoba třídy a chodby, velikonoční truhlíky. TĚLOCVIČNA - motivované cvičení "Jarní kolotoč", cvičení s padákem. Vycházka k Labi - vynášení Moreny, utopení, rozloučení se zimou. Morenu pryč neseme, už ja tady nechceme. už nemůže choditi, musíme ji nositi. 

 

Úterý  20. března  

Nabídnutá činnost - výroba kuřátka z papíru. Vítání prvního jarního dne - básničkou i písničkou, v komunikativním kruhu se seznámíme s knihou A.Popprové "Jaro je tu", vypravování zážitků z vynášení Moreny. Hudebně pohybová hra "Jarní brána". Jak vlastně takové jaro vypadá? Kresba na námět - "Morenu pryč neseme..."

 ANGLIČTINA /od 12.30. - 13.00 hod. /                                                                                                                       

Středa 21. března

Dokončení výroby přáníček, kuřátek, vajíček.  Rozhovor nad obrázky - jarní kytičky - které jsme už viděli? Hudebně pohybová hra "Uvíjíme věneček". Jóga - opakování Pozdrav slunci.Grafomotorika - kytička.

 

 Čtvrtek 22. března

Omalovánky - jaro, opakování básně - Jaro.Cvičení s hudbou - P.Novák.  Maňásková hříčka - "Jak pejsek s kočičkou hledali jaro". Malované čtení, opakování barev. Kresba - kočičky. Vycházka do města - zdobení břízky na náměstí. 

 

Pátek  23.března                                                                                                                                                Cvičení s míčky /vajíčky/, poslech písně "Jak šlo vejce na vandr", dramatizace "Pyšné sluníčko". Dokončení prací z celého týdne.

 

 

 

Výsledek obrázku pro obrázek Moreny

Říkadla s pohybem, sezn. s novým "V lese". Pohybová hra "Na houbaře". Logopedická prevence - dechová cvičení. Vypravování zážitků z lesa, třídění větviček a plodů, přiřazování. Co mají houby společného a čím

TOP